Lines Lune Landing

Musiker Ingvild Skarv Andersgaard – interevju og musikk

todayJuly 14, 2025

Background

Få med deg musiker Ingvild Skarv Andersgaard i kveld 14/7-25 på Line's Lune Landing. (Gjenhør fra uka som var)

I kveld 20:00-22:00 | Gjenhør fra intervjuet med musiker Ingvild Skarv Andersgaard som ble nominert til kvinnelig Norsk artist som fortjener mer oppmerksomhet av mine tidligere gjenster – nemlig bandet ‘The Gratitides‘. Ingvild nominerte Linn Nystadnes fra Deathcrush – gratulerer og velkommen på intervju!

Ingvild er vokalist og låtskriver i Gamle Oslo Gammaldans og soloprosjektet Skarv – som har slippkonsert på MIR – det er 19/9-25 det skjer. 17/10-25 –  kommer albumet ‘Pleiebarn’ – da blir det også slippfest på MIR. I tillegg kan du se henne på søndager på BLÅ sammen med Frank Znort Quartet.  Du ser også Ingvild 19. Juli på Sirkelsaga som Skarv!

Picture for article music artist
SKARV (Foto: June DeLenore

Ingvild vokste opp med en mor som er feminist. Hun hadde tilgang på feministiske bøker i oppveksten – og allerede på ungdomsskolen gjennomførte hun (som eneste deltager) – en kampanje mot seksuell trakassering, og ble kalt ‘agitator’ av rektor – en tittel hun gjerne tok. Ingvild har studert feministisk teori og hun dykker ned i spørsmål som; hvor mye av vår binære oppfatning av kjønn er kulturelt betinget versus biologist betinget? Er den farget av hvit, liberal feminisme? Det er et større, globalt perspektiv i feminismen, alt fra det ‘tredje skiftet’ hjemme,  – til barneprostitusjon.

Picture for article music artist
Ingvild Skarv Andersgaard hos radiOrakel (foto: Line Bliksås)

SKARV er soloprosjektet til sanger, låtskriver og produsent Ingvild Skarv Andersgaard (Gamle Oslo Gammaldans, BANGS). Skarv Andersgaard sin kompromissløse stemme insisterer på å utforske både det vakre og det mørke og opererer i landskapet mellom alternativ pop, folkemusikk og mørk rock. Med et sterkt fokus på tekst er musikken personlig, poetisk og konfronterende – teksten får leve og det ubehagelige får puste. Dette er musikk som ikke viker unna skam, selvforakt, begjær eller sårbarhet, men ser det rett i øynene. Dette er musikk for deg som også bærer noe mørkt – og vil bruke det til å lage noe vakkert.

play_arrow

Verdens eldste kvinneradio

Gjennom mange år har SKARV beveget seg i et bredt spekter av uttrykk: fra nakne popballader til improvisasjon med elektronikk og tekst. Skarv Andersgaard er også vokalist og låtskriver i Oslo bandet Gamle Oslo Gammaldans og bidrar som vokalist i en rekke forskjellige prosjekter. I slutten av juli spiller SKARV på legendariske Karlsøyfestivalen – en naturlig scene for et prosjekt som verdsetter kunstnerisk frihet over alt annet. Og i oktober kommer  debut-albumet «Takk ForMeg»!

Picture for article music artist
Sjekk ut musikken her under fra Spotify – kjøp plater og dra på konsert!

Mandag 8:00 pm trending_flat 10:00 pm
Programmer 1:01 am trending_flat 1:01 am
Onsdag 4:00 pm trending_flat 5:00 pm
Fredag 9:00 am trending_flat 11:00 am
Fredag 5:00 pm trending_flat 6:00 pm
Søndag 12:00 pm trending_flat 1:00 pm

Written by: Line Bliksås

Previous post

0%